90 minut ze statystyki publicznej w Katedrze i Zakładzie Informatyki i Statystyki UMP

Z okazji 60-lecia Urzędów Statystycznych w Polsce, serdecznie zapraszamy studentów wszystkich wydziałów UMP na 90 minut z systemem informacyjnym statystyki publicznej (z naciskiem na dane poświęcone kwestiom zdrowotnym, medycznym itp.) oraz praktycznymi aspektami do pozyskiwania informacji z baz danych dostępnych na Portalu Informacyjnym GUS (również danych zdrowotnych, medycznych itp.). Z pewnością taka biegłość przyda się przy pisaniu prac dyplomowych i naukowych.

Spotkania edukacyjne odbędą się w laboratorium komputerowym Katedry i Zakładu Informatyki i Statystyki UMP przy ul. Rokietnickiej 7, I piętro, s.1.12, w następujących terminach (każdy student może wybrać 1 termin):
• 24.05.2023 (środa)
• 31.05.2023 (środa)
• 15.06.2023 (czwartek)

Zapisy studentów odbywają się poprzez system REDCap - bezpłatne narzędzie do tworzenia elektronicznych ankiet, formularzy i baz danych na potrzeby badań naukowych (jest zarejestrowany w domenie UMP redcap.ump.edu.pl).

» Link do zapisów
» Ulotka