Wyróżnienie dla studentów z Wydziału Nauk o Zdrowiu

10 maja 2017 r. w Krakowie odbyła się VIII Konferencja Wiosna Promocji Zdrowia, organizowana przez Krakowską Wyższą Szkołę Promocji Zdrowia.

Studenci Wydziału Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, członkowie SKN UMP Manage Your Health: Urszula Szybowicz, Piotr Traczuk i Dominika Wasilczyk reprezentowali naszą Uczelnię w tym wydarzeniu. Pod opieką dr n. o zdr. Ewy Jakubek przygotowali pracę badawczą "Dieta bezglutenowa - moda czy konieczność? Promocja diety bezglutenowej a Piramida Zdrowego Żywienia i Aktywności Fizycznej".

Prezentowana tematyka pozostałych 28 prac była niezwykle zróżnicowana - poprzez aromaterapię w fizjoterapii, zmiany bioelektryki mózgu u pacjentki w podeszłym wieku, po ocenę ilościową bakterii z grupy coli w mikroflorze jelitowej szczura linii Long Evans karmionego dietą ketogenną.

Komitet Naukowy w składzie: prof. dr hab. Tadeusz Kasperczyk, dr n. med. Magdalena Macko, dr Ewa Puszczałowska-Lizis, dr Andrzej Markowski, dr Tomasz Ridan wyróżnił naszych studentów, a ich praca zajęła 3 miejsce w swojej sesji.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów naukowych!