Turniej Wiedzy Dietetycznej NUTRIADA

W dniach 15-16 stycznia 2021 roku odbył się V Turniej Wiedzy Dietetycznej NUTRIADA. Pierwotnie turniej miał odbyć się w kwietniu 2020 roku w Krakowie, jednak z uwagi na ograniczenia pandemiczne wydarzenie zostało przesunięte, a ostatecznie turniej odbył się w trybie online. W konkursie wzięło udział 16 drużyn z całej Polski.

W tym roku naszą uczelnię reprezentowały członkinie dwóch kół naukowych:

Podczas konkursu sprawdzana była wiedza teoretyczna i praktyczna. W pierwszym dniu turnieju drużyny rozwiązywały test składający się z 50 pytań i krzyżówkę, licytowały i odpowiadały na pytania oraz rozpoznawały produkty na podstawie ich składu. Podczas drugiego dnia zmagań uczestnicy analizowali przypadki kliniczne, następnie przeprowadzali wywiad żywieniowy, na podstawie którego układali 1-dniowy jadłospis i zalecenia dietetyczne.

Organizatorem turnieju jest Kierunek Dietetyka Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum.

Wydarzenie objęto patronatem:

Miło jest nam poinformować, że drużyna reprezentująca SKN Gastroenterologii i Dietetyki, działające przy Katedrze i Klinice Gastroenterologii, Dietetyki i Chorób Wewnętrznych UM w Poznaniu wywalczyła 1 miejsce w turnieju. Natomiast drużyna reprezentująca SKN Dietetyki Klinicznej uzyskała maksymalną liczbę punktów w dwóch dyscyplinach i została wyróżniona w konkurencji klinicznej. Obu drużynom serdecznie gratulujemy!

Bez wątpienia były to ekscytujące i pełne wrażeń dwa dni. Mamy nadzieję, że reprezentanci naszej uczelni w kolejnej edycji Turnieju Wiedzy Dietetycznej NUTRIADA będą mogli sprawdzić swoje siły już w tradycyjnej formule, spotykając się osobiście z dietetykami z całego kraju w Krakowie.

Prof. dr hab. n. med. Paweł Bogdański

Drużyny