Powołanie do Polskiej Komisji Akredytacyjnej

Z satysfakcją informujemy, że Prodziekan Wydziału Lekarskiego, dr hab. n. med. Anna Mania z Kliniki Chorób Zakaźnych i Neurologii Dziecięcej została powołana przez Ministra Nauki do składu Polskiej Komisji Akredytacyjnej (PKA) - niezależnej instytucji działającej na rzecz zapewniania i doskonalenia jakości kształcenia w polskim systemie szkolnictwa wyższego i nauki.

W skład PKA wchodzi: 100 członków oraz przewodniczący Parlamentu Studentów RP. Członkowie Komisji zostali powołani spośród kandydatów zgłoszonych przez: uczelnie, Radę Główną Nauki i Szkolnictwa Wyższego, konferencje rektorów, prezydium PKA, Parlament Studentów RP, ogólnokrajowe stowarzyszenia naukowe i organizacje pracodawców. Kadencja Polskiej Komisji Akredytacyjnej rozpoczęła się 1 stycznia 2024 r. i trwa 4 lata.

Serdecznie gratulujemy!

dr hab. n. med. Anna Mania