Pierwsze posiedzenie Senatu Uniwersytetu Medycznego na kadencję 2024-2028

W dniu 18 września 2024 roku odbyło się pierwsze posiedzenie Senatu Uniwersytetu Medycznego w kadencji 2024-2028, pod przewodnictwem JM Rektora prof. dra hab. Zbigniewa Krasińskiego, który przekazując gratulacje wyboru do tak szacownego gremium, wyraził nadzieję, że posiedzenia Wysokiego Senatu będą platformą demokratycznej wymiany poglądów oraz otwartej i konstruktywnej dyskusji.

Podczas spotkania Senat przeprocedował 21 punktów programu, w tym m.in. powołanie członków Konwentu Godności Honorowych, członków do Rady Nauki Uczelni, Rady Dydaktycznej Uczelni czy też do Senackich Komisji: ds. Rozwoju Kadr Naukowych, ds. Współpracy z Zagranicą i ds. Wydawnictw.

Wszystkie merytoryczne dyskusje przebiegały w atmosferze wzajemnej sympatii, a sprawne głosowania były dowodem na wspólne dążenie Senatorów do podejmowania decyzji dla dobra Uczelni, z myślą o jej rozwoju i przyszłych wyzwaniach.

Pierwsze posiedzenie Senatu Uniwersytetu Medycznego na kadencję 2024-2028  Pierwsze posiedzenie Senatu Uniwersytetu Medycznego na kadencję 2024-2028