Nowi konsultanci krajowi w ochronie zdrowia

Zdjęcie

Z dumą informujemy, że pracownicy Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, prof. dr hab. Ewa Wender-Ożegowska oraz prof. dr hab. Marek Ruchała, zostali mianowani przez Minister Zdrowia - Izabelę Leszczynę, konsultantami krajowymi w ochronie zdrowia.

Prof. Ewa Wender-Ożegowska, która na co dzień kieruje Kliniką Rozrodczości i Katedrą Medycyny Perinatalnej oraz jest Dyrektorem Szkoły Doktorskiej UMP, objęła stanowisko Konsultanta Krajowego w dziedzinie położnictwa i ginekologii. Z kolei prof. Marek Ruchała, Prorektor ds. Klinicznych oraz kierownik Katedry i Kliniki Endokrynologii, Przemiany Materii i Chorób Wewnętrznych, będzie pełnił funkcję Konsultanta Krajowego w dziedzinie endokrynologii.

Serdecznie gratulujemy!