Nasze sukcesy w mediach - wspólny projekt Uniwersytetu Medycznego oraz Politechniki Poznańskiej opisany przez "Wprost"

Lepsza skuteczność i bezpieczeństwo terapii

Z radością i satysfakcją dzielimy się najnowszym artykułem magazynu "Wprost" pt. "Uniwersytety, Politechniki: w polskiej nauce dużo się dzieje dla medycyny".

Wśród innowacyjnych technologii i przełomowych rozwiązań dla pacjentów, nad którymi pracują ośrodki w Poznaniu, Lublinie, Wrocławiu, na uwagę zasłużył projekt realizowany przez nasz Uniwersytet, jako lidera w konsorcjum z Politechniką Poznańską, czyli „Druk 3D jako narzędzie do otrzymywania transdermalnych systemów mikroigłowych o zwiększonej skuteczności w leczeniu zaburzeń depresyjnych”.  Badania finansowane ze środków NCN (program Sonata Bis 11, nr 2021/42/E/NZ7/00125) odbywają się pod kierownictwem dra hab. Tomasza Osmałka, prof. UMP z Katedry i Zakładu Technologii Postaci Leku, przy której działa Pracownia Druku 3D. Ich celem jest opracowanie systemów mikroigłowych do podania przezskrórnego leków przeciwdepresyjnych w odpowiedzi na wyzwania i ograniczenia związane z farmakoterapią doustną. Bardzo cieszymy się, że wysiłki naszych naukowców przyczyniające się do rozwiązywania najbardziej aktualnych problemów zdrowotnych znajdują uznanie i są popularyzowane w społeczeństwie przez ogólnopolskie media.

Serdecznie gratulujemy!

Lepsza skuteczność i bezpieczeństwo terapii