Ekspercki Zespół ds. Monitorowania i Oceny Sytuacji Dotyczącej Zagrożeń Związanych z Chorobami Zakaźnymi

11 stycznia 2024 r. Minister Zdrowia, Izabela Leszczyna powołała ekspercki Zespół do spraw Monitorowania i Oceny Sytuacji Dotyczącej Zagrożeń Związanych z Chorobami Zakaźnymi, w skład którego weszli dwaj przedstawiciele naszej uczelni: prof. dr hab. Jacek Wysocki (Katedra i Zakład Profilaktyki Zdrowotnej) i dr hab.  Piotr Rzymski, prof. UMP (Zakład Medycyny Środowiskowej).

To pierwsze ciało doradcze powołane przez Ministra Zdrowia. Do zadań 11-osobowego zespołu, któremu przewodniczyć będzie prof. dr hab. Robert Flisiak (Uniwersytet Medyczny w Białymstoku) należeć będzie doradzanie Ministrowi Zdrowia w zakresie epidemiologii, profilaktyki, diagnostyki i terapii chorób zakaźnych oraz monitorowanie źródeł informacji medycznej i epidemiologicznej w zakresie potencjalnych zagrożeń epidemicznych związanych z czynnikami biologicznymi (wirusowymi, bakteryjnymi, pasożytniczymi).

» Zarządzenie Ministra Zdrowia z dnia 11 stycznia 2024 r.

prof. dr hab. Jacek Wysocki  dr hab.  Piotr Rzymski, prof. UMP