12. numer Biuletynu Informacyjnego "Bioethica"

Szanowni Państwo,

mijają pierwsze miesiące kolejnego roku akademickiego. Za nami pierwsze spotkanie Studenckiego Koła Naukowego Etyki i Bioetyki. Nowi członkowie, nowy skład redakcyjny, nowe pomysły, plany. Nowa energia i zapał do pracy. Pierwszym owocem współpracy członków Koła jest 12. numer Biuletynu Bioethica. Mamy nadzieję, że będzie on dla Państwa interesującą lekturą.

W najnowszym numerze nie mogło zabraknąć stałej rubryki z wywiadem, którego udzielają członkowie Koła. Tym razem na pytania odpowiedziały absolwentki Uniwersytetu Medycznego - Natalia Skowrońska oraz Joanna Borek.

Dlaczego sedacja paliatywna wzbudza wiele kontrowersji? Czy jest bezpieczna? Czym różni się od eutanazji? Na te pytania w artykule „Sedacja paliatywna – eutanazja czy godna śmierć?” próbuje odpowiedzieć Katarzyna Zdunek.

Ponadto w tym numerze staramy się obalić mity związane z psychologicznym funkcjonowaniem człowieka oraz polecamy książkę „Akuszerka” fińskiej autorki Katji Kettu.

Serdecznie zapraszam do lektury!

» Bioethica - nr 12 (4/2016)

Aleksandra Bendowska

Redaktor Naczelna