Aktualności

Bezpłatny kurs języka polskiego medycznego dla obywateli Ukrainy

Bezpłatny kurs języka polskiego...

Zajęcia przeznaczone są dla osób przyjeżdżających z Ukrainy, chcących podjąć pracę w szpitalach w zawodach: lekarza, pielęgniarki, położnej. By wziąć udział w kursie języka medycznego, musisz znać język polski w stopniu komunikatywnym. Dla osób nieznających zupełnie języka polskiego warunkiem udziału w kursie jest wcześniejsze odbycie kursu języka polskiego ogólnego, który również zapewniamy.

Podsumowanie XX Kongresu Międzynarodowego Towarzystwa Endokrynologii Ginekologicznej -  Florencja, 11-14 maja 2022 r.

Podsumowanie XX Kongresu...

W dniach 11-14 maja we Florencji, we Włoszech odbyła się kolejna, dwudziesta już edycja Kongresu Międzynarodowego Towarzystwa Endokrynologii Ginekologicznej (International Society of Gynecological Endocrinology ISGE), w której zgodnie z tradycją udział wzięli również specjaliści z Ginekologiczno-Położniczego Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.

Uniwersyteckie Centrum Wsparcia Badań Klinicznych w Poznaniu otwarte!

Uniwersyteckie Centrum Wsparcia Badań...

W dniu 12 maja br. Minister Zdrowia dr Adam Niedzielski wraz z Prezesem Agencji Badań Medycznych dr. hab. Radosławem Sierpińskim oraz JM Rektorem prof. Andrzejem Tykarskim uroczyście otworzyli Uniwersyteckie Centrum Wsparcia Badań Klinicznych. Centrum będzie realizować badania kliniczne w oparciu o własne ambulatorium oraz o bazę kliniczną szpitali klinicznych naszego Uniwersytetu. Ośrodek wykonuje badania od fazy I do badań porejestrowych fazy IV. Głównym atutem UCWBK jest kompleksowa obsługa badań klinicznych - od negocjacji i zawarcia umowy, poprzez inicjację badania i wsparcie zespołów badawczych w jego realizacji oraz zapewnienie pełnego składu zespołu z udziałem badaczy, pielęgniarek, farmaceutów, koordynatorów.

Sukces studentek dietetyki

Sukces studentek dietetyki

W dniach 6-7 maja w Krakowie odbyła się 6. edycja Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Dietetycznej NUTRIADA, organizowanego przez Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Celem wydarzenia była nie tylko promocja kierunku dietetyka, ale przede wszystkim możliwość sprawdzenia wiedzy i umiejętności z zakresu dietetyki i żywienia oraz wymiana doświadczeń pomiędzy uczestnikami z różnych uczelni w kraju.

Dzień Sportu 2022

Dzień Sportu 2022

Wielkimi krokami zbliża się 49. Dzień Sportu UMP, czyli doroczne święto miłośników zdrowej aktywności. Studium Wychowania Fizycznego i Sportu z tej okazji zaprasza społeczność akademicką w dniu 19 maja 2022 r. do współzawodnictwa w tenisie stołowym, dwuboju siłowym, wyciskaniu sztangi leżąc, maratonie fitness, piłce nożnej czy ergometrze wioślarskim. Tegoroczny Dzień Sportu rozpocznie się o godz. 10:30 od prezentacji sekcji piłki koszykowej oraz wyjątkowego pokazu wsadów mistrza świata Rafała Lipińskiego.

Wśród najlepszych

Wśród najlepszych

Blisko 200 studentów położnictwa z całej Polski walczyło o tytuł Położnej Przyszłości. Jedną z najlepszych okazała się reprezentantka naszego Uniwersytetu, Pani Alicja Rupa, zajmując w rywalizacji IV lokatę. Finał konkursu „Położna Przyszłości - Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy”, do którego zakwalifikowało się 15 najlepszych studentów, odbył się 25 kwietnia 2022 r. w siedzibie Warszawskiej Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych.

Zobacz więcej aktualności
+ Zgłoś wydarzenie