XV Forum Neurologii Dziecięcej

Data wydarzenia: 11 października 2024

Serdecznie zapraszamy do udziału w XV Forum Neurologii Dziecięcej, które odbędzie się w dniach 11-12 października 2024 roku w Poznaniu. Wydarzenie będzie miało charakter hybrydowy: stacjonarnie w Hotelu Novotel Centrum Poznań oraz online.

Konferencja, kierowana przez Panią prof. dr hab. n. med. Barbarę Steinborn, poświęcona jest najważniejszym zagadnieniom neurologii dziecięcej w Polsce, z praktycznymi wykładami, warsztatami i żywymi dyskusjami.

W tym roku zapraszamy Państwa do udziału w dwóch dużych sesjach padaczkowych, podczas których omówimy zaburzenia ruchowe, dystonie, nowe możliwości terapeutyczne, wskazania do wprowadzenia diety ketogennej i padaczki mitochondrialne.

Wyjątkowo w tym roku poruszymy także zagadnienia z psychiatrii dziecięcej - depresje i próby samobójcze u dzieci oraz najnowsze doniesienia ze świata o zaburzeniach ze spektrum autyzmu!

Po raz pierwszy na naszej konferencji: NEUROOBRAZOWANIE - MR i USG przezciemiączkowe - praktyczne wskazówki, interpretacja obrazów.

Podczas tegorocznej edycji Forum Neurologii Dziecięcej skupimy się także na odległych efektach leczenia SMA, przyszłości leczenia dystrofii mięśniowych i roli fizjoterapeuty i terapii MEDEK w chorobach nerwowo-mięśniowych.

W 2024 rozwijamy tematykę neurochirurgii w neurologii dziecięcej. Omówimy Rizotomię w MPD i możliwości neurochirurgiczne w padaczce.

Szczegółowe informacje: