Lekarski
Studia lekarskie cieszą się wśród maturzystów ogromną popularnością. Dzięki nim przyszli lekarze odkrywają medyczne pasje, niosą pomoc ludziom i ratują im życie. Z zawodem lekarza nieodzownie związany jest prestiż i ogromne zaufanie społeczne, dlatego najlepszymi lekarzami zostają osoby odpowiedzialne, łatwo nawiązujące kontakty i współczujące.
|
|
Dzięki studiom na kierunku lekarskim nauczysz się jak stawiać wstępne diagnozy, badać i leczyć chorych. Po odbyciu stażu będziesz miał okazję wyboru jednej z wielu specjalizacji m. in. chirurgii, pediatrii, ortopedii, neurologii czy psychiatrii. A poświęcając się pracy badawczej możesz przyczynić się do rozwoju innowacyjnych metod leczenia.
|
|
|
Zapotrzebowanie na absolwentów kierunku lekarskiego jest na rynku pracy niezwykle wysokie. Lekarze medycyny bez trudu znajdują zatrudnienie w przychodniach, klinikach, szpitalach, sanatoriach, ośrodkach rehabilitacji, gabinetach lekarskich, hospicjach, stacjach pogotowia ratunkowego czy placówkach naukowo-badawczych. |
Zasady rekrutacji na roku akademicki 2025/2026:
Kierunek: lekarski
Jednolite studia magisterskie, stacjonarne, 6-letnie
- Kandydaci legitymujący się tzw. „starą maturą” zobowiązani są posiadać na zaświadczeniu z OKE wyniki z egzaminu maturalnego na poziomie rozszerzonym z dwóch przedmiotów, w tym obowiązkowo z biologii oraz do wyboru z chemii lub z fizyki/fizyki i astronomii.
- Kandydaci legitymujący się tzw. „nową maturą”, maturą europejską /EB/, maturą międzynarodową /IB/ zobowiązani są wykazać się zdaniem egzaminu maturalnego na poziomie rozszerzonym z dwóch przedmiotów, w tym obowiązkowo z biologii oraz do wyboru z chemii lub z fizyki/fizyki i astronomii.
- Liczbę punktów kwalifikacyjnych stanowi suma punktów uzyskanych za wyniki na egzaminie maturalnym.
Dla wszystkich kandydatów maksymalna liczba możliwych do zdobycia punktów wynosi 200.
Na rok akademicki 2025/2026 zostanie przeprowadzony ograniczony nabór na studia niestacjonarne, płatne na następujących kierunkach studiów:
1) lekarski - jednolite studia magisterskie;
2) lekarsko dentystyczny - jednolite studia magisterskie;
Warunkiem uruchomienia kształcenia na w/w kierunkach studiów niestacjonarnych jest zakwalifikowanie do przyjęcia co najmniej 8 kandydatów.
- Warunki naboru:
1) dokonanie rejestracji on-line na stronie internetowej Uczelni i wniesienie opłaty rekrutacyjnej.
2) po ogłoszeniu list rankingowych* kandydaci zakwalifikowani do przyjęcia zobowiązani są złożyć w Dziale Rekrutacji:
a) wydrukowaną i podpisaną ankietę osobową po dokonaniu rejestracji on-line;
b) dowód osobisty do wglądu;
c) oryginał świadectwa dojrzałości;
d) oryginalne zaświadczenie z OKE o wyniku z egzaminu maturalnego; **
e) oryginalne zaświadczenie ze szkoły o wynikach z egzaminów lub dyplom IB;***
f) jedną fotografię czytelnie podpisaną;
g) orzeczenie lekarskie od lekarza medycyny pracy, stwierdzające brak przeciwwskazań kandydata do podjęcia studiów na wybranym kierunku;
h) dokumenty potwierdzające uzyskanie tytułu laureata bądź finalisty stopnia centralnego;****
* Uwaga! Lista rankingowa nie jest listą przyjętych. Listy rankingowe zostaną oparte na danych podanych przez kandydata w systemie on-line i zostaną zweryfikowane przez Komisję Rekrutacyjną.
** dotyczy kandydatów legitymujących się tzw. „starą maturą”
*** dotyczy kandydatów legitymujących się maturą międzynarodową /IB/
**** dotyczy laureatów lub finalistów olimpiad stopnia centralnego
- Kandydaci na ww. kierunki są zobowiązani do składania dokumentów w Dziale Rekrutacji. Dokumenty dostarczane listownie i elektronicznie nie będą przyjmowane.
- Decydującą rolę w przyjęciu na studia niestacjonarne, płatne na ww. kierunkach odgrywać będą wyniki postępowania kwalifikacyjnego według przyjętych zasad w danym roku akademickim na studia stacjonarne na dany kierunek studiów.
- Osoby ubiegające się o przyjęcie na dany kierunek studiów niestacjonarnych, płatnych zobowiązane są do uiszczenia opłaty rekrutacyjnej.
- Opłatę rekrutacyjną należy wpłacić na numer subkonta bankowego nadany kandydatowi podczas rejestracji on-line. O dokonaniu wpłaty w wymaganym terminie decyduje data zaksięgowania na rachunku bankowym Uniwersytetu.