Fizjoterapia

Na skutek wypadków i schorzeń coraz więcej osób ma problemy z poruszaniem się i samodzielnym funkcjonowaniem. Codzienne zmaganie się z bólem jest także walką o akceptację. Dla takich osób najlepszym lekarstwem staje się ruch. To fizjoterapeuci własnymi rękoma pozwalają chorym odzyskiwać sprawność fizyczną i wiarę w siebie. 

    Dzięki studiom nauczysz się jak prawidłowo kształtować, podtrzymywać i przywracać funkcje ruchowe osobom chorym i niepełnosprawnym. Dowiesz się jak usuwać dolegliwości towarzyszące chorobie oraz jak zapobiegać jej postępowi i nieoczekiwanym nawrotom. Podczas praktyk poprawisz umiejętności komunikacji z pacjentem cierpiącym, który potrzebuje szczególnej uwagi, delikatności i zrozumienia.
    Absolwenci, jako fizjoterapeuci i masażyści, pracują w szpitalach, przychodniach specjalistycznych, poradniach i gabinetach rehabilitacyjnych, placówkach oświatowych, zakładach pracy chronionej, warsztatach terapii zajęciowej, uzdrowiskach, gabinetach odnowy biologicznej i domach opieki społecznej.

Zasady rekrutacji na rok akademicki 2025/2026:

Kierunek: fizjoterapia
Jednolite studia magisterskie, stacjonarne, 5-letnie oraz praktyka zawodowa, jako integralny element programu studiów

  1. Kandydaci legitymujący się tzw. „starą maturą” zobowiązani są posiadać na zaświadczeniu z OKE wyniki z egzaminu maturalnego z biologii na poziomie rozszerzonym.
  2. Kandydaci legitymujący się tzw. „nową maturą”, maturą europejską /EB/, maturą międzynarodową /IB/ zobowiązani są wykazać się zdaniem egzaminu maturalnego z biologii na poziomie rozszerzonym.
  3. Liczbę punktów kwalifikacyjnych stanowi suma punktów uzyskanych za wyniki na egzaminie maturalnym.
    Dla wszystkich kandydatów maksymalna liczba możliwych do zdobycia punktów wynosi 100.

Zobacz także