X Zjazd Polskiego Towarzystwa Badań nad Snem

Szanowni Państwo,

pragnę serdecznie zaprosić na X Zjazd Polskiego Towarzystwa Badań nad Snem, który odbędzie się w Gnieźnie w dniach 16 oraz 17 września 2022 roku. Zaplanowany Zjazd w 2020 roku został odwołany z powodu pandemii COVID19. Obecnie planowany Zjazd w 2022 roku jest wydarzeniem nowym, odbywającym się w zupełnie innych realiach otaczającego nas świata. Z tym większą mocą zapraszam powtórnie do starej, polskiej stolicy, gdzie w kameralnej i życzliwej atmosferze Collegium Europaeum Gnesnense Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, będziemy podejmować refleksję na temat:

Sen - znaczenie zdrowotne i społeczne.

Postęp związany z medycyną snu przynagla nas do wielowątkowej i wielodyscyplinarnej wymiany wiedzy i doświadczeń naukowców, przede wszystkim medyków wielu dyscyplin oraz wszystkich pokoleń. Zaproszeni są nie tylko zaprawieni w bojach związanych z fizjologią i patologią snu, ale także szerokie grono zainteresowanych, którzy tę piękną dziedzinę zamierzają poznać i pokochać.

Mamy nadzieję, że gnieźnieńskie spotkanie będzie miejscem owocnych obrad lekarzy wielu specjalności, w tym: neurologów, laryngologów, psychiatrów, pulmonologów, internistów, pediatrów, stomatologów, ale także fizjologów i innych naukowców wielu dziedzin, którzy próbują opisać i rozeznać sprawy związane ze snem.

Dodatkowe zaproszenie kierujemy do wszystkich zainteresowanych aspektami społecznymi zaburzeń snu. Ponieważ temat ten uważamy za niezmiernie istotny, pierwsza sesja rozpoczynająca Zjazd w dniu 16 września w godz. 9:00-11:10 będzie sesją otwartą, w której udział będzie nieodpłatny dla wszystkich chętnych – również dla przedstawicieli środków masowego przekazu. Po zakończeniu sesji istnieje możliwość indywidualnych rozmów ze specjalistami podczas briefingu prasowego.

Życzymy sobie skuteczności w tym zaproszeniu, sprawnej organizacji, a także dobrego wrześniowego spotkania.

Miejsce Zjazdu:

16-17 września 2022 r. Collegium Europaeum Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, ul. Kostrzewska 5, 62-200 Gniezno

Informacje dodatkowe oraz szczegółowy program na stronie: https://zjazdptbs.pl/

Z wyrazami szacunku,
dr hab. med. Szczepan Cofta