„Sto 5” - wystawa w ramach obchodów 105-lecia Uniwersytetu Poznańskiego

W ramach obchodów 105-lecia Uniwersytetu Poznańskiego, Muzeum UAM przygotowało wystawę „Sto 5”, nad którą patronat objęli rektorzy czterech poznańskich uczelni: Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, Akademii Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego, Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego, Uniwersytetu Przyrodniczego oraz Prezes Poznańskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk.

Wystawa będzie prezentowana w Muzeum Sztuk Użytkowych w Zamku Przemysła w Poznaniu, oddziale Muzeum Narodowego, od 3 października do 1 grudnia 2024 r. Wernisaż odbędzie się 3 października o godz. 18.00.

Wystawę zwiedzać można samodzielnie lub z przewodnikiem po wcześniejszej rezerwacji (61 829 47 40).

Zapraszamy do zapoznania się z programem wydarzeń towarzyszących!

O wystawie

Na wystawie „Sto 5” w 5 blokach tematycznych prezentujemy najbardziej reprezentatywne i reprezentacyjne eksponaty z naszych zbiorów, w tym rekonstrukcję berła pierwszego rektora uniwersytetu, prof. Heliodora Święcickiego (autorem rekonstrukcji jest Grzegorz Godawa). Umożliwiamy zwiedzającym zaglądnięcie do wnętrza akademika z lat 70. Rozszyfrowanie tajemniczych znaków na studenckich czapkach i zapoznanie się z dawnym sprzętem badawczym.

Przygotowaliśmy oprowadzania kuratorskie po wystawie oraz tematyczne wykłady. Szczegóły na Facebooku Muzeum UAM i na stronie internetowej: www.muzeum.amu.edu.pl.

Autorzy wystawy: Andrzej Gulczyński, Agnieszka Wajroch, Marta Włodarczyk-Rybacka

Aranżacja i opracowanie plastyczne: Agnieszka Wajroch

Wszystkim darczyńcom muzeum oraz osobom zaangażowanym w powstanie wystawy serdecznie dziękujemy!

Program wydarzeń towarzyszących wystawie „Sto 5”

Wszystkie wydarzenia odbywają się w Muzeum Sztuk Użytkowych w Zamku Przemysła w Poznaniu, oddziale Muzeum Narodowego.