< Cofnij

Forum Rozwoju Miast

Baner

Serdecznie zapraszam do udziału w międzynarodowej konferencji o tematyce miejskiej, Forum Rozwoju Miast, która odbędzie się w dniach 13-14 października w języku polskim, angielskim i migowym. Jubileuszowa, V edycja Forum będzie prowadzona w formule online, przyjaznej dla środowiska oraz oszczędzającej czas uczestników. Podczas tegorocznej odsłony zastanowimy się, co czyni nasze miasta silnymi i odpornymi na zmiany, rozwiniemy ideę miasta 15-minutowego oraz działania na rzecz odzyskiwania przestrzeni miejskiej na potrzeby mieszkańców. Przyjrzymy się bliżej inicjatywom i ruchom miejskim, które angażując mieszkanki i mieszkańców, samorząd, środowisko naukowe oraz biznes stają się coraz ważniejszą siłą mającą wpływ na rozwój miast.

Wśród tegorocznych prelegentek i prelegentów Forum gościć będziemy reprezentantki i reprezentantów Australii, Niemiec, Izraela, Finlandii, Francji, Szwecji, Hiszpanii, Słowenii, Belgii i Wielkiej Brytanii. Swoją obecnością zaszczycą nas między innymi Kate Raworth, autorka książki „Ekonomia Obwarzanka. Siedem sposobów myślenia o ekonomii XXI wieku”, Carolyn Steel, brytyjska architektka i pisarka oraz Ronni Kahn, laureatka tytułu Oficera Orderu Australii.

Jestem przekonany, że to wydarzenie będzie okazją do rozwinięcia ciekawej debaty na temat miast oraz będzie stanowiło kolejną inspirację do podejmowania realnych działań na rzecz podnoszenia jakości życia mieszkanek i mieszkańców.

Już niedługo widzimy się online!

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Rejestracja: https://forumrozwojumiast.poznan.pl/2021/rejestracja/


Prezydent Miasta Poznania
Jacek Jaśkowiak