Z radością informujemy, że 9 kwietnia 2025 roku Pan dr hab. Krzysztof Kus, prof. UMP, objął funkcję Prezesa Polskiego Towarzystwa Farmakoekonomicznego (PTFe) z siedzibą w Warszawie na kadencję 2025-2029. To zaszczytne stanowisko Pan Profesor przejął z rąk dotychczasowego Prezesa, prof. Marcina Czecha. Dr hab. Krzysztof Kus, prof. UMP, kierownik Katedry i Zakładu Farmakoekonomiki i Farmacji Społecznej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, od wielu lat jest aktywnie zaangażowany w pracę na rzecz Towarzystwa. Jako wieloletni działacz PTFe oraz członek Zarządu pełniący przez ostatnie cztery lata funkcję Prezesa Elekta, współorganizował coroczne Międzynarodowe Konferencje Naukowe Polskiego Towarzystwa Farmakoekonomicznego ISPOR w Warszawie.
W dniach 2-3 kwietnia 2025 roku, zespół lekarzy z Kliniki Chorób Kręgosłupa i Ortopedii Dziecięcej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu uczestniczył w jednej z najważniejszych konferencji naukowych w dziedzinie ortopedii dziecięcej - EPOS 2025, organizowanej w tym roku w malowniczej Tuluzie we Francji. EPOS (European Paediatric Orthopaedic Society) skupia ekspertów z całego świata, zajmujących się diagnostyką i leczeniem schorzeń narządu ruchu u dzieci i młodzieży.
W sobotę, 5 kwietnia, w przenikliwie chłodnej aurze, zakończyła się w Puszczy Zielonce gra terenowa realizowana metodą symulacji wysokiej wierności, kończąca cykl zajęć fakultatywnych pt.: „Refugee and migrant health in practice”. W tegorocznej - czternastej już edycji (kurs zapoczątkowany został w 2011 roku) - brały udział dwie grupy studentów kierunku lekarskiego Centrum Nauczania w Języku Angielskim, a także kilkoro zaangażowanych studentów z Wydziału Nauk o Zdrowiu.
3 kwietnia 2025 roku w Sali Sesyjnej Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu odbyła się Ogólnopolska Konferencja "Skuteczne metody prewencji nowotworów filarem poprawy zdrowia Polaków". Wydarzenie zgromadziło wybitnych ekspertów z dziedziny onkologii, medycyny oraz edukacji zdrowotnej, a także przedstawicieli instytucji publicznych i organizacji pozarządowych.
2 kwietnia w Zakładzie Protetyki Słuchu Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu odbyła się konferencja prasowa poświęcona kolejnej misji w ramach projektu "Protetyk Słuchu w Afryce". Wydarzenie zostało zorganizowane we współpracy z Fundacją Redemptoris Missio. Tym razem celem wyjazdu jest wyposażenie Pracowni Audiometrycznej oraz szkolenie lokalnego personelu medycznego w szpitalu w Abong-Mbang, położonym w środkowym Kamerunie. Placówka ta stanowi jedyny ośrodek zdrowia dla mieszkańców rozległego regionu i mogła powstać dzięki niezwykłej determinacji Siostry Nazariuszy Żuczek.
W dniu 2 kwietnia 2025 roku Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu odwiedzili przedstawiciele Akaki Tsereteli State University w Kutaisi, Gruzja. Delegacji gruzińskiej przewodniczył Rektor - Shalva Kirtadze, a władze UMP reprezentowała prof. dr hab. Justyna Gornowicz-Porowska, Prorektor ds. Promocji i Organizacji. Spotkanie powitalne odbyło się w Bibliotece Wydziału Farmaceutycznego im. Prof. Franciszka Adamanisa w Collegium Pharmaceuticum przy współudziale Władz Dziekańskich Wydziału Farmaceutycznego. W trakcie pobytu zagraniczni goście zostali zapoznani ze strategią i misją UMP, a także przedstawili charakterystykę i wizję Akaki Tsereteli State University w Kutaisi.
Wpisz szukaną frazę np. nazwisko, przedmiot czy interesującą Cię dziedzinę.