15 stycznia 2025 roku nasi Szacowni Seniorzy, zrzeszeni w Kole Seniora Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu spotkali się na noworocznym śniadaniu w Hotelu Andersia. W wydarzeniu uczestniczyli także przedstawiciele Władz Uczelni: Pani dr hab. Justyna Gornowicz-Porowska, prof. UMP - Prorektor ds. Promocji i Organizacji, oraz Pan mgr Piotr Ziemak - Zastępca Dyrektora ds. Administracji i Infrastruktury, a całość zorganizował i poprowadził Zespół ds. Socjalnych i Emerytalnych UMP.
W sobotę, 11 stycznia 2025 r. rozpoczęliśmy zajęcia w ramach Studiów Podyplomowych TERAPIE WSPIERAJĄCE W ONKOLOGII - SUPPORTIVE CANCER CARE. Uczestników studiów przywitała kierownik merytoryczna projektu Pani dr hab. n. med. Katarzyna Hojan, prof. UMP, kierownik Zakładu Terapii Zajęciowej, wraz z mgr Anną Lewczuk, kierownikiem Centrum Studiów Podyplomowych i Kształcenia Ustawicznego.
Z przyjemnością informujemy, że prof. dr hab. n. med. Alicja Kalinowska z Katedry Neurologii, Zakładu Neurochemii i Neuropatologii UMP, w dniu 18.01.2025 r. objęła stanowisko Prezesa Sekcji Stwardnienia Rozsianego i Neuroimmunologii Polskiego Towarzystwa Neurologicznego (PTN) na najbliższą 3-letnią kadencję. Od czerwca 2024 r. prof. Alicja Kalinowska pełni również rolę Przewodniczącej Oddziału Wielkopolsko-Lubuskiego PTN, a od września jest także członkiem Zarządu Głównego PTN.
16 stycznia 2025 r. w PSNC Future Labs przedstawiciele czterech poznańskich uczelni: Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, Politechniki Poznańskiej, Uniwersytetu Ekonomicznego i Poznańskiego Centrum Superkomputerowo-Sieciowego podpisali list intencyjny w sprawie realizacji programu współpracy interdyscyplinarnej Mind Challenge. W wydarzeniu tym z ramienia naszej Uczelni udział wzięli reprezentujący JM Rektora prof. dra hab. Zbigniewa Krasińskiego, Prorektor ds. Klinicznych - prof. dr hab. Marek Ruchała, oraz prof. dr hab. Katarzyna Derwich - kierownik Kliniki Onkologii, Hematologii i Transplantologii Pediatrycznej.
Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu oraz Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu podpisały umowę o współpracy, której celem jest współdziałanie w zakresie kształcenia studentów na kierunkach lekarskich. Jako główny obszar współpracy wskazano studia na kierunku lekarskim prowadzone w Pile przez Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, po uzyskaniu zgody Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, przy zapewnieniu, że zajęcia kliniczne realizowane w Poznaniu będą organizowane wyłącznie przez Uniwersytet Medyczny, na bazie szpitali klinicznych, dla których UMP jest podmiotem tworzącym. Na terenie Poznania Uniwersytet im. Adama Mickiewicza nie będzie tworzył własnej bazy klinicznej niezbędnej do prowadzenia kształcenia w zawodach medycznych. Umowa zakłada także współrealizację projektów badawczych czy też możliwość publikacji oryginalnych prac naukowych w wydawnictwach obu Uczelni.
Z radością informujemy, że prof. dr hab. n. med. Paweł Bogdański, kierownik Katedry i Zakładu Leczenia Otyłości, Zaburzeń Metabolicznych oraz Dietetyki Klinicznej na naszym Uniwersytecie został powołany przez Radę do spraw Zdrowia Publicznego przy Ministerstwie Zdrowia do pracy w Zespole do spraw Przeciwdziałania Otyłości. Celem zespołu jest przeprowadzenie analizy systemu ochrony zdrowia w zakresie przeciwdziałania otyłości i wypracowania praktycznych rozwiązań w odpowiedzi na zidentyfikowane obszary. Trzymamy kciuki za owocną pracę zespołu, która przełoży się na poprawę zdrowia pacjentów chorujących na otyłość.
Wpisz szukaną frazę np. nazwisko, przedmiot czy interesującą Cię dziedzinę.