Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu oraz Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu podpisały umowę o współpracy, której celem jest współdziałanie w zakresie kształcenia studentów na kierunkach lekarskich. Jako główny obszar współpracy wskazano studia na kierunku lekarskim prowadzone w Pile przez Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, po uzyskaniu zgody Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, przy zapewnieniu, że zajęcia kliniczne realizowane w Poznaniu będą organizowane wyłącznie przez Uniwersytet Medyczny, na bazie szpitali klinicznych, dla których UMP jest podmiotem tworzącym. Na terenie Poznania Uniwersytet im. Adama Mickiewicza nie będzie tworzył własnej bazy klinicznej niezbędnej do prowadzenia kształcenia w zawodach medycznych. Umowa zakłada także współrealizację projektów badawczych czy też możliwość publikacji oryginalnych prac naukowych w wydawnictwach obu Uczelni.
Z radością informujemy, że prof. dr hab. n. med. Paweł Bogdański, kierownik Katedry i Zakładu Leczenia Otyłości, Zaburzeń Metabolicznych oraz Dietetyki Klinicznej na naszym Uniwersytecie został powołany przez Radę do spraw Zdrowia Publicznego przy Ministerstwie Zdrowia do pracy w Zespole do spraw Przeciwdziałania Otyłości. Celem zespołu jest przeprowadzenie analizy systemu ochrony zdrowia w zakresie przeciwdziałania otyłości i wypracowania praktycznych rozwiązań w odpowiedzi na zidentyfikowane obszary. Trzymamy kciuki za owocną pracę zespołu, która przełoży się na poprawę zdrowia pacjentów chorujących na otyłość.
Mamy przyjemność poinformować, że dwa Projekty złożone przez Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu w ramach Konkursu ABM dla jednostek naukowych na realizację badań o charakterze aplikacyjnym w obszarze biomedycznym (2024/ABM/03/KPO) w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO), Komponentu D Efektywność, dostępność i jakość systemu ochrony zdrowia, Inwestycji D3.1.1 Kompleksowy rozwój badań w zakresie nauk medycznych i nauk o zdrowiu - znalazły się na opublikowanej przez ABM w dniu 09.01.2025 roku Liście Rankingowej jako Projekty rekomendowane do wsparcia.
Z wielką radością informujemy, że w dniu 7 stycznia 2025 r. nasza Uczelnia została pełnoprawnym członkiem sieci EURAXESS - ogólnoeuropejskiej inicjatywy zrzeszającej 43 kraje z Europy oraz 9 ośrodków z innych kontynentów, które wzmacniają współpracę naukową z resztą świata i promują europejski rynek badań, a także wspierają naukowców wyjeżdżających oraz przyjeżdżających do Europy, którzy realizują badania w różnych organizacjach.
Z radością informujemy, że Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu przystąpił do Polskiego Związku Innowacyjnych Firm Biotechnologii Medycznej BioInMed. To ważny krok otwierający przed naszymi zespołami badawczymi nowe perspektywy współpracy z sektorem przemysłowym w obszarze badań i rozwoju (B+R). Przystąpienie do BioInMed to nie tylko szansa na realizację innowacyjnych projektów, ale także możliwość łączenia potencjału nauk medycznych, farmaceutycznych i o zdrowiu w celu rozwoju biotechnologii medycznej na rzecz poprawy zdrowia i jakości życia pacjentów.
Z satysfakcją informujemy, że prof. dr hab. Ewa Florek, prof. dr hab. Małgorzata Kujawska i dr Marta Szukalska z Laboratorium Badań Środowiskowych Katedry i Zakładu Toksykologii zostały członkiniami Working Group 6 - Toxicology w projekcie European Cooperation in Science and Technology - Action CA23131 - ISO compatible, efficient and reproducible protocols/equipment for mICro-nanoPLASTIC detection through machine-learning (ICPLASTIC).
Wpisz szukaną frazę np. nazwisko, przedmiot czy interesującą Cię dziedzinę.