Aktualności

Zbadaj się! Koronawirus SARS-CoV-2

Zbadaj się! Koronawirus SARS-CoV-2

Uczelniane Laboratorium Koronawirusa (ULKa), Laboratorium Przeciwciał Koronawirusa (LePKa), Mobilny Punkt Pobrań drive-thru, pomoc w samoocenie własnego stanu zdrowia (COVID-19 MONITOR).

Transmisja on-line z Uroczystej Inauguracji Roku Akademickiego 2021/2022

Transmisja on-line z Uroczystej...

Inauguracja roku akademickiego to ważny, symboliczny dzień w życiu naszej społeczności. Powinniśmy być wówczas razem, tworząc silną wspólnotę. Cały czas pozostaje z nami pandemia COVID-19, dlatego też tegoroczna Inauguracja odbędzie się w formie hybrydowej, z zachowaniem wszelkich restrykcji sanitarnych i przepisów prawa, a jednocześnie z możliwością wspólnego przeżycia tego czasu. Tak jak apelowałem do Państwa rok temu: pokażmy - w poczuciu naszej łączności - siłę akademicką i ciągłość Naszej działalności.

Promocje doktorskie - święto nauki

Promocje doktorskie - święto nauki

Uroczystość promocji doktorskich to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdej uczelni. Jest ukoronowaniem istotnego etapu rozwoju naukowego każdego młodego badacza, który poruszając się po zawiłych meandrach świata nauki, doskonali swój warsztat naukowy z pomocą swojego Promotora, zgłębiając tajniki dyscypliny naukowej i mierząc się z kolejnymi wyzwaniami.

Wyjątkowy czas poznańskiej reumatologii

Wyjątkowy czas poznańskiej...

W dniach 15-19.09.2021 r. w Poznaniu miał miejsce XXIV Kongres Polskiego Towarzystwa Reumatologicznego (PTR). Przewodniczącym komitetu naukowego byli: prof. dr hab. n. med. Włodzimierz Samborski oraz prof. dr hab. n. med. Marek Brzosko. Na czele komitetu organizacyjnego stali: prof. dr hab. n. med. Włodzimierz Samborski oraz dr n. med. Wojciech Romanowski.

Noc Naukowców 2021 z ORBIS-em

Noc Naukowców 2021 z ORBIS-em

Noc Naukowców 2021 to kolejna edycja wyjątkowego wydarzenia w Europie, którego celem jest zbliżenie świata nauki i społeczeństwa. Oczywiście, na pokładzie nie zabraknie projektu ORBIS (Open Research Biopharmaceutical Internships Support)! Gorąco zachęcamy, aby w piątek 24 września 2021 roku o godz. 16.00 znaleźć nas pod linkiem: https://www.youtube.com/channel/UC-j1Umcip6eiEd3Mwo_UEwQ/videos".

Doktor Honoris Causa - prof. Andrea R. Genazzani

Doktor Honoris Causa - prof. Andrea R...

Rektor, Senat i Dziekan Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu uprzejmie zapraszają na uroczystość nadania tytułu Doktora Honoris Causa Profesorowi Andrea R. Genazzani z Department of Obstetrics and Gynecology University of Pisa, za wybitne osiągnięcia w dziedzinie endokrynologii ginekologicznej, szczególnie w zakresie opisu podłoża menopauzy, jej wszechstronnej diagnostyki i nowoczesnej terapii oraz pionierskie badania nad wiodącą rolą mózgu w podłożu wybranych zaburzeń w endokrynologii ginekologicznej.

Zobacz więcej aktualności
+ Zgłoś wydarzenie