Studentka UMP na Szczycie Zrównoważonego Rozwoju

W dniach 25-27 września 2015 w Głównej Kwaterze Organizacji Narodów Zjednoczonych w Nowym Jorku odbył się Szczyt Zrównoważonego Rozwoju, na którym 193 państwa ONZ przyjęło 17 nowych Celów Zrównoważonego Rozwoju na kolejne piętnaście lat.

To historyczne wydarzenie uświetnili swoją obecnością m.in. Papież Franciszek i Malala Yousafzai.

Michalina Drejza, studentka kierunku lekarskiego, była w trakcie szczytu jedną z dwustu reprezentantów młodego pokolenia. Michalina na co dzień pracuje dla Międzynarodowej Federacji Stowarzyszeń Studentów Medycyny IFMSA, jako Dyrektor ds. Zdrowia Seksualnego i Reprodukcyjnego i HIV/AIDS. W Nowym Jorku reprezentowała studentów medycyny z całego świata w zakresie zdrowia seksualnego i reprodukcyjnego.