Młodzi medycy będą wspierać szczepienia!

Uczestnicy

Sytuacja pandemiczna wymaga od wszystkich zdwojenia sił zwłaszcza przy szczepieniach. Rozporządzenie Ministra Zdrowia dało możliwość przeprowadzania badań kwalifikacyjnych do szczepień ochronnych przeciwko COVID-19 studentom V i VI roku kierunku lekarskiego. Z inicjatywy Władz Dziekańskich Wydziału Lekarskiego powstał projekt szkolenia dla studentów.

Nasza Uczelnia jako jedna z pierwszych rozpoczęła szkolenia studentów, przygotowujące ich do wsparcia programu szczepień - mówi prof. dr hab. Małgorzata Kotwicka, Prorektor ds. Dydaktyki. Zdaniem Dziekana Wydziału Lekarskiego dra hab. Macieja Cymerysa zaproponowana formuła spotkała się z dużym entuzjazmem ze strony studentów.

Obecnie zainteresowanych jest ponad 430 osób, a studenci mają cały czas możliwość przesyłania zgłoszeń. Pierwsze szkolenie odbyło się 15 kwietnia br. Koordynatorem szkolenia jest dr hab. Anna Mania, specjalista chorób zakaźnych i pediatrii, Prodziekan Wydziału Lekarskiego. Szkolenie zakończy się wydaniem certyfikatu, uprawniającego do kwalifikacji do szczepień przeciw COVID-19.