Birety w górę, czyli dyplomatorium absolwentów kierunku lekarskiego

W dniu 7 września 2024 r. odbyło się Dyplomatorium absolwentów kierunku lekarskiego. Pierwszy raz w historii wydarzenie zostało zorganizowane w Sali Ziemi na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Uroczystość uświetnili swoją obecnością JM Rektor prof. dr hab. Zbigniew Krasiński, członkowie Wysokiego Senatu, Dziekan i Prodziekani Wydziału Lekarskiego, Dziekani zaprzyjaźnionych Wydziałów oraz Dyrektor Centrum Nauczania w Języku Angielskim.

Sala Ziemi została wypełniona po brzegi przez naszych absolwentów i ich najbliższych. Wydarzenie było niezwykle wzruszające dla uczestników. Absolwenci podziękowali 10 nauczycielom akademickim za wkład w ich nauczanie. Wyróżnieni zostali: prof. dr hab. Dorota Zozulińska-Ziółkiewicz, prof. dr hab. Michał Nowicki, prof. dr hab. Sławomir Michalak, prof. dr hab. Waldemar Bobkowski, dr Marcin Hołysz, dr Leszek Niepolski, dr Andrzej Jawień, dr Alicja Brożek, dr Roland Podlewski oraz dr Eryk Matuszkiewicz. Specjalne podziękowania zostały wręczone również Opiekunom roku - prof. dr. hab. Piotrowi Ederowi oraz dr hab. Katarzynie Mazur-Melewskiej, za wsparcie w ciągu 6 lat studiów. Specjalne podziękowania otrzymały również Władze Dziekańskie Wydziału Lekarskiego, zespół Katedry i Zakładu Psychologii Klinicznej, Pani Martyna Kostecka z Pracowni Dydaktyki GPSK oraz pracownicy Centrum Innowacyjnych Technik Kształcenia, Uczelnianego Centrum Obsługi Studentów oraz Dziekanatu Wydziału Lekarskiego.

W trakcie uroczystości dyplom z rąk Dziekana Wydziału Lekarskiego dr. hab. Macieja Cymerysa, prof. UMP odebrały 373 osoby. Przyznano również nagrody za zasługi w nauce i działalności społecznej, nagrody za wybitne osiągnięcia akademickie, sportowe i społeczne.

Dyplomatorium absolwentów kierunku lekarskiego  Dyplomatorium absolwentów kierunku lekarskiego