Aplikacje na rezydentury w USA - stuprocentowa skuteczność studentów

Z dumą dzielimy się wynikami aplikacji studentów i absolwentów kierunku lekarskiego w języku angielskim w tegorocznym naborze stażystów w Stanach Zjednoczonych: 100% naszych obecnych studentów ostatniego roku, którzy ubiegali się o rezydenturę lekarską w tym kraju, otrzymało oferty pracy. Wliczając również absolwentów z poprzednich lat, łącznie 83% tegorocznych aplikantów z UMP z powodzeniem ubiegało się o te stanowiska. Jest to wynik znacznie powyżej średniej dla absolwentów szkół medycznych spoza USA, wynoszącej 61%.

Lekarze i przyszli lekarze z naszej Uczelni zostali przyjęci na stanowiska w 19 stanach USA, z czego najliczniej w stanach: Nowy Jork (5), Pensylwania (5) i Floryda (3). Wybrane specjalizacje lekarskie to: medycyna wewnętrzna, rodzinna, pediatria, chirurgia, medycyna ratunkowa, anestezjologia, psychiatria, radiologia, a także dwa stanowiska specjalizacji drugiego stopnia: dermatologia i radioterapia onkologiczna.

Wszystkim studentom i absolwentom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia oraz spełnienia zawodowego w przyszłej karierze!

Z ciekawością czekamy teraz na szczegółowe wyniki naboru stażystów do innych krajów, m.in. Anglii, Irlandii, czy Kanady.

Wraz ze studentami z NASG - North American Student Group - zapraszamy również serdecznie na spotkanie informacyjne i celebrujące pod nazwą Match Event, które odbędzie się w dniu 16 kwietnia o godzinie 18:00 w sali 2009 w Centrum Biologii Medycznej.

Aplikacje na rezydentury w USA - stuprocentowa skuteczność studentów  Aplikacje na rezydentury w USA - stuprocentowa skuteczność studentów

Aplikacje na rezydentury w USA - stuprocentowa skuteczność studentów