Aktualności

New Trends in Polish and global pharmacy: Science, business, and modern education | Otwarcie Collegium Pharmaceuticum

New Trends in Polish and global...

W dniach 29-30 września odbyła Międzynarodowa Konferencja Naukowo-Szkoleniowa „New Trends in Polish and global pharmacy: Science, business, and modern education” połączona z uroczystym otwarciem nowej siedziby Wydziału Farmaceutycznego - kompleksu Collegium Pharmaceuticum oraz Centrum Innowacyjnej Technologii Farmaceutycznej (CITF).

Relacja on-line z Uroczystej Inauguracji Roku Akademickiego 2022/2023

Relacja on-line z Uroczystej...

W dniu 4 października 2022 r. odbyła się Uroczysta Inauguracja Roku Akademickiego 2022/2023 na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Zapraszamy Państwa do obejrzenia relacji z tego wyjątkowego wydarzenia.

X Zjazd Polskiego Towarzystwa Badań nad Snem

X Zjazd Polskiego Towarzystwa Badań...

W dniach 16-17 września odbył się X Zjazd Polskiego Towarzystwa Badań nad Snem, po hasłem: "Sen - znaczenie zdrowotne i społeczne". Ten dziesiąty zjazd zwieńczył dzieło 30 lat Polskiego Towarzystwa Badań nas Snem. Podczas zjazdu, w którym uczestniczyło około 200 osób, podjęto refleksję naukową i edukacyjną dotyczącą różnych aspektów snu. Jest on ważny, jeśli spędzamy w tym stanie jedną trzecią naszego życia. Jest źródłem odpoczynku i regeneracji, ale także może być źródłem choroby. Stąd ważna staje się refleksja dotycząca aspektów fizjologicznych i innych wymiarów badawczych reprezentowanych przez przedstawicieli nauk podstawowych, ale także szerokiego grona klinicystów ubogacających to interdyscyplinarne towarzystwo: neurologów i psychiatrów, laryngologów, pulmonologów i stomatologów.

Cykliczna edukacja operacyjna stacjonarnie - czyli minimalnie inwazyjne zabiegi operacyjne ze Szpitala na Polnej

Cykliczna edukacja operacyjna...

Wrześniowe, dwudniowe warsztaty przeprowadzone w Międzynarodowym Centrum Minimalnie Inwazyjnej Chirurgii Miednicy Mniejszej Ginekologiczno-Położniczego Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, odbywały się w dwóch lokalizacjach - 22 września w Instytucie Medycyny Praktycznej POZNAŃ LAB w Przeźmierowie oraz 23 września w Szpitalu na Polnej. Patronat Honorowy nad całym cyklem warsztatów w 2022 roku objął Jego Magnificencja, Rektor Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu Prof. dr hab. n. med. Andrzej Tykarski, a kierownictwo naukowe - Prof. dr hab. n. med. Maciej Wilczak, koordynator Centrum.

Ostatnie pożegnanie

Ostatnie pożegnanie

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 23 września 2022 r. zmarł śp. dr Eugeniusz Musiał - wieloletni Pracownik naukowo-dydaktyczny Katedry i Zakładu Technologii Chemicznej Środków Leczniczych. Doświadczony naukowiec i nauczyciel wielu pokoleń studentów farmacji. Pogrzeb odbędzie się w dniu 30 września 2022 r. o godz. 14:15 na Cmentarzu Miłostowo od ulicy Gnieźnieńskiej.

Dodatkowy nabór na studia 2022/2023

Dodatkowy nabór na studia 2022/2023

Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu ogłasza dodatkowy nabór na studia w roku akademickim 2022/2023. Sprawdź szczegóły i nie przegap swojej szansy. #Zacznij coś od nowa!

Zobacz więcej aktualności
+ Zgłoś wydarzenie